Kalkulator oszczędności

Kalkulator oszczędności


Rozwiązania oferowane przez Smartie Solutions w większości przypadków przyczyniają się do efektywnego wykorzystania energii elektrycznej. Niektóre z nich mogą funkcjonować całkowicie autonomicznie, jeśli profil danego użytkownika pozwoli na pełne zbilansowanie procesu wytworzenia/poboru. W naszym codziennym życiu, jedną z najistotniejszych kwestii na które przypada zużycie energii elektrycznej jest oświetlenie.

W przypadku gospodarstw domowych, czy przedsiębiorstw które wymagają aby oświetlenie wykorzystywać również w ciągu dnia - kwestia zużycia energii elektrycznej na oświetlenie staje się istotnym elementem kosztowym. Czynnik ten wpływa negatywne na poziom cen jak i na konkurencyjność danego przedsiębiorstwa, które nie jest w stanie obniżyć kosztów stałych swojej działalności.
Jeśli chcieliby Państwo przeprowadzić wstępną kalkulację dopasowaną do swoich potrzeb - firma Smartie Solution przygotowała narzędzie w formie "kalkulatora", które pomaga w prosty sposób obliczyć oszczędności, jakie niesie ze sobą wykorzystanie lamp firmy Smartie Solutions. Wystarczy podać podstawowe parametry instalacji, aby oszacować oszczędności wynikające z mniejszej częstotliwości wymian źródeł światła oraz zastosowania innych źródeł o mniejszym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Kalkulator oszczędności - instrukcja


Obsługa kalkulatora:

  1. Otwórz kalkulator.
  2. Do prawidłowego działania kalkulatora wymagana jest włączona obsługę makr.
  3. Odpowiedz na kilka pytań dotyczących obecnego oświetlenia w Twoim biurze/ budynku wpisując odpowiednie wartości w kolumnie "odpowiedzi"
  4. Naciśnij przycisk "pokaż oszczędności".
  5. W przypadku zmiany wartości podanej w kalkulatorze, naciśnij przycisk "powrót do menu", a następnie powtórz procedurę z pkt. 2 oraz pkt 3.
Poniżej zostały zaprezentowane przykładowe obliczenia/porównania, przedstawiające potencjalne korzyści wynikające z zastosowania nowych technologii oświetlenia LED w państwa domach/firmach. Należy również pamiętać, że obliczenia te zostały przygotowane w oparciu o model, że oświetlenie będzie się świecić na 100%. Jako firma oferująca kompleksowe rozwiązania i specjalizująca się w inteligentnych modułach elektrycznych - jesteśmy w stanie przygotować rozwiązanie, które znacznie zwiększy efektywność, a Państwu przyniesie wymierne korzyści w postaci szybszej stopy zwrotu z dokonanej inwestycji.

Pomieszczenie biurowe

Profesjonalne oświetlenie przemysłowe

Stacja benzynowa

Profesjonalne oświetlenie przemysłowe

Hala przemysłowa

Profesjonalne oświetlenie przemysłowe